Klub Sportowy Brzoza - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • KS Brzoza - Pałuczanka Żnin 3:2
  • Piast Kołodziejewo - Kujawy Markowice 3:0
  • Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie - Zootechnik Kołuda Wielka 1:2
  • Goplania Inowrocław - Dąb Barcin 2:1
  • Sparta Janowiec Wielkopolski - Burza Nowa Wieś Wielka 9:1
  • Zagłębie Piechcin - Noteć Gębice 0:3
  •        

FaceBook

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Statystyki drużyny

FaceBook

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 135, wczoraj: 359
ogółem: 915 980

statystyki szczegółowe

O klubie

Klub Sportowy Brzoza

ul. Polna 24

86-061 Brzoza

NIP: 554-23-42-892

REGON: 092533029

BANK SPÓŁDZIELCZY BYDGOSZCZ:

    34 8142 0007 0617 7870 2000 0001

 

HISTORIA KLUBU

W Brzozie sport uprawiany był przez liczne rzesze młodzieży, ale w roku 1982 zamarło życie. Zabrakło sportowców, zabrakło chętnych działaczy. Długie lata w zasadzie nic się nie działo. Wprawdzie do Bydgoszczy jest blisko ale zorganizowanego życia sportowego w Brzozie brakowało. Rozwój budownictwa i inne elementy sprawiły, że liczba mieszkańców rosła z roku na rok.

W grudniu 1994 roku pojawił się pomysł powołania do życia klubu sportowego. Inicjatorami powołania do życia koła sportowego byli Mirosław Tondryk , Waldemar Kijak , Robert Nogalski , Jacek Jędruszewski oraz Maciej Ślesiński. Uzyskali oni wsparcie od radnego pana Kazimierza Oskwarka i w styczniu 1995 roku powołany został do życia Ludowy Zespól Sportowy w Brzozie. Na jego czele stanął Kazimierz Oskwarek , wiceprezesem został pan Leszek Malak. Prace organizacyjne nie trwały wcale długo, bo już 7 czerwca 1995 roku LZS Brzoza został zgłoszony do rozgrywek klasy B seniorów.
Kadra zawodnicza liczyła 18 piłkarzy a pierwszym trenerem został Ryszard Dorosz, który pamiętał jeszcze czasy zespołu z 1982 roku którego był założycielem. Na bazę sportową składały się wówczas piaszczyste boisko, szatnie dla zawodników, sędziów oraz łazienki. W pierwszym sezonie na boiskach B klasy drużyna zajęła 8 miejsce z 17 punktami. Najlepszymi strzelcami drużyny byli Jacek Jędruszewski oraz Henryk Jaroszek, którzy zdobyli po 7 bramek.
 Kolejne sezony były coraz lepsze w wykonaniu zawodników LZS Brzoza. Przełomowy był sezon 1999/2000 w którym drużyna zajęła 2 miejsce w tabeli zdobywając 37 punktów, strzelając 44 bramki w 21 meczach. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Jacek Wawrzon zdobywca 21 bramek.

W roku 2000 z funkcji prezesa rezygnację złożył Kazimierz Oskwarek. W wyniku tego oraz w związku ze zmieniającymi się przepisami postanowiono wybrać nowy zarząd oraz zarejestrować klub w sadzie jako stowarzyszenie. Trudu tego podjął się Maciej Ślesiński, który został wybrany na prezesa stowarzyszenia. Zmieniono nazwę na Klub Sportowy Brzoza. Sąd dokonał rejestracji w kwietniu 2000 roku. Wiceprezesem został Wojciech Zdunek, sekretarzem Ryszard Dorosz. Od tego też roku nawiązano współpracę z panem Tadeuszem Cieleckim właścicielem firmy Rolcel, który został naszym znaczącym darczyńcą i służy nam pomocą po dzień dzisiejszy.

Kolejne sezony nie zachwycały, obok drużyn seniorów zgłaszane były drużyny juniorów. Ważnym wydarzeniem było powołanie do młodzieżowej kadry Okręgu bydgoskiego jednego z naszych zawodników. Tym zawodnikiem był Robert Łataś, który reprezentował nasz klub na arenie krajowej. W roku 2003 z działalności w klubie wycofał się wieloletni działacz oraz trener Ryszard Dorosz. Karierę zakończyli Henryk Jaroszek, Tadeusz Sułkowski oraz przedwcześnie z powodu kontuzji Jacek Wawrzon. W wyniku rezygnacji R.Dorosza funkcję sekretarza klubu powierzono Mariuszowi Sułkowskiemu, opiekunami drużyny zostali Marek Sobociński oraz Tadeusz Sułkowski.
 W roku 2005 zgłoszono do rozgrywek drużynę młodzika oraz w znaczący sposób odmłodzoną drużynę seniorów poprzez wprowadzenie do składu zawodników z drużyny juniorów. W roku 2006 drużynę prowadził Tadeusz Sułkowski. Po fatalnej jesieni i dobrej grze na wiosnę KS Brzoza utrzymał się w B klasie Zarząd klubu podjął decyzję o zatrudnieniu trenera z zewnątrz. Wybór padł na Ireneusza Lubiszewskiego z Łabiszyna. Druzynę trampkarzy rozpoczął prowadzić jego syn Adrian. Pierwszy
 sezon jego pracy i można było dostrzec efekty pracy. Po raz pierwszy od wielu lat seniorzy klubu stanowili czołówkę rozgrywek klasy B. Rozgrywki zakończyli na dobrym V miejscu ze stratą 2 punktów do III miejsca.
 W końcu nadszedł sezon 2007/08. Drużyna seniorów przystępowała do niego z wielkimi nadziejami . Cel był tylko jeden, awans do klasy A. Już pierwszy mecz ostudził nastroje. Porażka na własnym boisku z LZS Palczyn dała wiele do myślenia. Tej jesieni zawodnicy z Brzozy zanotowali jeszcze kilka wpadek i rundę zakończyli dopiero na 6 miejscu , ze stratą aż 9 punktów do lidera rozgrywek. W przerwie zimowej do drużyny doszło 3 nowych zawodników , w tym były bramkarz nie istniejącej już dziś  Brdy Bydgoszcz. Zawodnicy solidnie przepracowali okres przygotowawczy pod okiem Ireneusza Libiszewskiego i z optymizmem spoglądali w przyszłość. Mecze sparingowe rozegrane przed sezonem ten optymizm w pełni potwierdzały. Przyszła historyczna wiosna roku 2008. Nasi zawodnicy rozpoczęli znakomicie rundę . Dwie wygrane na boiskach 2 i 3 drużyny pozwoliły odrobić kilka punktów do czołówki. To co stało się później przeszło najśmielsze oczekiwania. Po dobrej, widowiskowej grze nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze w rundzie i w ostatniej kolejce przypieczętowali historyczny awans do klasy A. Wielkie brawa . Po ostatnim meczu sezonu rezygnację z pracy w Brzozie złożył duet Lubiszewskich. Ich praca i sukces jakim był awans do klasy A na stałe wejdą do historii klubu.
Debiutancki sezon na boiskach klasy A wypadł bardzo przyzwoicie. Zespół już pod wodzą nowego trenera Ryszarda Szpaka radził sobie całkiem dobrze. Drużyna zajęła dobre 7 miejsce   sprawiając w rozgrywkach kilka przyjemnych niespodzianek swoim kibicom. W łącznym bilansie debiutanckiego sezonu zespól seniorów odniósł 8 zwycięstw, 9 remisów oraz zanotował 9 porażek. Na początku roku 2009 zmienił się sternik klubu. Dotychczasowy wieloletni Prezes Maciej Ślesiński zrezygnował z pełnienia tej funkcji, a jego miejsce zajął dotychczasowy Sekretarz Mariusz Sułkowski.
 W roku 2009 zespół Trampkarzy naszego klubu wziął po raz drugi udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Remes Cup Opalenica 2009. Tym razem naszym zawodnikom w pięciu rozegranych spotkaniach udało się odnieść jedno zwycięstwo i jeden mecz zremisować. Z roku na rok czynione są postępy i być może kiedyś w przyszłości uda się osiągnąć coś więcej.

W roku 2011 Juniorzy Młodsi naszego klubu zostali wicemistrzami swojej grupy rozgrywkowej pozostawiając w pokonanym polu drużyny z Szubina, Nakła i innych większych miejscowości.

Niestety rok 2011 zakończył się też degradacją seniorów do klasy B. Słaba jesień w wykonaniu naszych zawodników spowodowała to, że pomimo znakomitej gry wiosną do utrzymania zabrakło 1 punktu. Na całe szczęście w drużynie udało zatrzymać się wszystkich zawodników a trudu wprowadzenia zespołu do klasy A  podjął się znakomicie znany w regionie Mariusz Raczkowski. Drużyna przeszła przez rozgrywki niczym silny podmuch. W 18 ligowych kolejkach odniosła aż 17 zwycięstw, nie pozostawiając złudzeń innym drużyną komu należy się awans.
 Dalszą historię napisze życie....

Klub od samego początku działa dzięki dotacjom z Urzędu Gminy w Nowej Wsi Wielkiej a z roku na rok pozyskuje coraz większą ilość sponsorów.

 

 

Najbliższe spotkanie

Dąb BarcinKS Brzoza
Dąb Barcin   KS Brzoza
2018-05-26, 16:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Kalendarium

20

05-2018

niedziela

21

05-2018

pon.

22

05-2018

wtorek

23

05-2018

środa

24

05-2018

czwartek

25

05-2018

piątek

26

05-2018

sobota

Dąb Barcin - KS Brzoza - 16:00

Ostatnie spotkanie

KS BrzozaPałuczanka Żnin
KS Brzoza 3:2 Pałuczanka Żnin
2018-05-19, 18:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 27
Znicz Rojewo - Piast Kołodziejewo
Dąb Barcin - KS Brzoza
Noteć Gębice - Mikrus Szadłowice
Burza Nowa Wieś Wielka - Goplania Inowrocław
Pałuczanka Żnin - Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie
Zootechnik Kołuda Wielka - Kujawy Markowice

Wyniki

Ostatnia kolejka 26
KS Brzoza 3:2 Pałuczanka Żnin
Piast Kołodziejewo 3:0 Kujawy Markowice
Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie 1:2 Zootechnik Kołuda Wielka
Goplania Inowrocław 2:1 Dąb Barcin
Sparta Janowiec Wielkopolski 9:1 Burza Nowa Wieś Wielka
Zagłębie Piechcin 0:3 Noteć Gębice

Logowanie