Aktualności

Wywalczone 3 punkty.

• autor: Redakcja, 2012-09-29 22:45

KS Brzoza - Sparta Janowiec Wielkopolski 3-2 (0-1)

W 8 kolejce spotkań o mistrzostwo A klasy nasz zespół podejmował Spartę Janowiec Wielkopolski. Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali nasi goście. Dłużej utrzymywali się przy piłce, co jakiś czas próbując groźnie zaatakować. W 11 minucie meczu Sparta zdobywa bramkę , jednak zawodnik gości był na 2 metrowym spalonym. W 17 minucie spotkania bardzo groźny strzał z rzutu wolnego instynktownie broni Michał Źurawski. Piłka po jego interwencji trafia w poprzeczkę i wychodzi w pole gry. Nasi zawodnicy z minuty na minutę uzyskują lekką przewagę na boisku, jednak żadna z akcji nie kończy się zdobyciem gola.

W 42 minucie meczu w polu karnym KSB faulowany jest zawodnik Sparty i sędzia bez wahania wskazuje na 11 metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego jest Michał Zaworski i goście obejmują prowadzenie w meczu.   W przerwie meczu trener dokonał dwóch zmian. Za Sobieralskiego i Bąkowskiego na boisku pojawili się Lutowski  oraz Chrzan. W 48 minucie meczu mamy wyrównanie. Dobre dośrodkowanie Kwiatkowskiego , strzałem głową na bramkę zamienia Warczak. W 58 minucie spotkania rzut rożny wykonuje Raczkowski. Piłka trafia na głowę Lutowskiego, który dogrywa na 5 metr do Sztuby, a ten nie ma już problemu z pokonaniem bramkarza Sparty. Nasz zespół prowadzi 2-1 i stwarza sobie następne dobre okazje . W 70 minucie meczu idealną sytuację marnuje Warczak, który mógł dobić gości. Kilka minut później zawodnicy wykonują rzut wolny z 30 metrów. Piłka znajduję się pod bramką KSB, powstaje duże zamieszanie . Nasz bramkarz paruje strzał na poprzeczkę , jednak przy dobitce Michała Zaworskiego nie miał już szans na obronę . Nasi zawodnicy przyciskają Spartę i stwarzają  groźne okazje.  Niestety bramkarz Sparty znakomicie interweniuje po strzałach  Michała Chrzana. Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się podziałem punktów na długie 30 metrowe dośrodkowanie w pole karne zdecydował się Arek Pruss. Najwyżej do piłki wyskoczył Marcin Michalski i strzałem głową przelobował bramkarza gości zapewniając tym samym komplet punktów gospodarzom.

KSB- Żurawski, Pruss, Kwiatkowski, Lepert, Grugiel, Bąkowski, Raczkowski, Sztuba, Michalski, Sobieralski, Warczak. Na zmiany weszli Lutowski, Chrzan, Bąkowski, Koronowski. Na ławce pozostali: Grzeca, Bożek, Kaczmarek, Borkowski