statystyki szczegółowe

Aktualności

Inauguracja ligi za 3 punkty!!

• autor: Redakcja, 2014-08-17 20:46

W pierwszym meczu nowego sezonu zawodnicy KSB pokonali na wyjeździe beniaminka GLKS Sadki 2-0.

Pierwsza połowa meczu nie porwała swoim poziomem. Zawodnicy z Sadek rozpoczęli mecz ze sporym animuszem i przez pierwsze 15 minut próbowali zagrozić bramce KSB. Od 15 minuty meczu zauważyć można było przewagę naszej drużyny, jednak bardzo defensywnie ustawieni gospodarze zawężali pole gry i naszym zawodnikom trudno było dojść do korzystnych sytuacji. Gra z pominięciem lini pomocy nie przynosiła efektu. W pierwszej połowie meczu żadna z drużyn nie stworzyła sobie 100 % sytuacji do zdobycia bramek. Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli z założeniem zmiany sposobu gry. W 55 minucie meczu nasz zespół obejmuje prowadzenie. Piłkę przy końcowej lini boiska wywalczył debiutujący w oficjalnym meczu Michał Pietrzak, wymanewrował dwójkę zawodników z Sadek i wycofał piłkę na 11 metr do nadbiegającego Rafała Sobieralskiego , który nie miał problemów z pokonaniem golkipera gospodarzy. W 65 minucie meczu na indywidualny rajd zdecydował się debiutujący także w KSB Kacper Grundkowski. Został jednak nieprzepisowo zatrzymywany w okolicach 25 metra przed bramką gospodarzy. Rzut wolny w pięknym stylu wykonał Arek Pruss, który precyzyjnym uderzeniem przy samym słupku nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Kilka chwil później mogło być 3-0. Bardzo dobrze w polu karnym zachował się Michał Bąkowski, który w dziecinny sposób ograł dwójkę defensorów Sadek i stanął oko w oko z bramkarzem. Niestety uderzył mało precyzyjnie i bramkarz zdołał odbić futbolówkę zmierzająca do bramki. Gospodarze zagrozili naszej bramce już w doliczonym czasie gry. Strzał głową zawodnika z Sadek z odległości 4 metrów piękną paradą na rzut rożny wyekspediował Michał Żurawski.

Cieszą pierwsze punkty i udana inauguracja nowego sezonu. Od kilku sezonów zawodnikom KSB ta sztuka się nie udawała.

Kolejny mecz na własnym boisku w niedziele 24 sierpnia o godzinie 11:00. Rywalem będzie beniaminek z Gnojna.