statystyki szczegółowe

Aktualności

Wygrana po bardzo slabej grze.

• autor: Redakcja, 2014-09-20 21:47

W meczy szóstej kolejki o mistrzostwo A klasy nasz zespól po najsłabszym spotkaniu tej rundy z trudem i rzutem na taśmę zdołał pokonać spadkowicza z V ligi Unię Gniewkowo 2-1.

Gra naszych zawodników w niczym nie przypominała tej z poprzednich spotkań. Brak dokładności, proste straty piłki oraz oddanie środka boiska rywalom nie wróżyła nic dobrego. W pierwszej połowie meczu nasi zawodnicy nie stworzyli praktycznie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. gości mili dwie dobre okazje , ale bardzo dobrze interweniował Michał Żurawski ratując KSB przed stratą gola.

Druga połowa to już bardziej wyrównana gra , jednak bez błysku z żadnej strony. W 58 minucie spotkania za kopnięcie w głowę Kacpra Grundkowskiego (który nie mógł kontynuować już gry) czerwoną kartką ukarany zostaje zawodnik z Gniewkowa. Wydawało się , że od tej chwili nasi zawodnicy powinni zdominować rywali. Niestety niedokładność, nieporozumienia i zbytnia nerwowość w boiskowych poczynaniach nie pozwalały na stwarzanie zagrożenia pod bramką Unii. To goście grając w 10 stworzyli dwie groźne okazje , które pięknymi interwencjami wybronił Żurawski. W 82 minucie meczu przyjezdni wykonywali rzut wolny z około 40 metrów. Piłka odbiła się przed naszym bramkarzem, który z ledwością zdołał ją odbić na poprzeczkę . Do odbitej od poprzeczki piłki dopadł dopiero co wprowadzony na boisko zawodnik Unii i ulokowała ją w siatce. Na całe szczęście nasi zawodnicy obudzili się w odpowiednim momencie. W 88 minucie meczu piłkę dośrodkowaną przez Sławka Sztubę ręką zatrzymuje interweniujący wślizgiem obrońca gości. Rzut karny na bramkę pewnym uderzeniem zamienia Jarek Jaworski. Dwie minuty późnej sędzia nie zauważa faulu w polu karnym na Bąkowskim. W 93 minucie meczu, a więc już w doliczonym czasie gry na 17 metrze przed bramką Gniewkowa pada ponownie Bąkowski. Tym razem sędzia odgwizduje rzut wolny. Do piłki ustawionej na 17 metrze podchodzi Arek Pruss. Jego strzał mija mur i po rękach nie pewnie interweniującego golkipera ląduje w bramce .Po rozpoczęciu gry od środka sędzia odgwizduje koniec tego spotkania.

Podsumowując to spotkanie można powiedzieć , że nasi zawodnicy wrócili z dalekiej podroży. Po najsłabszym spotkaniu tej rundy i po 3 porażkach z rzędu w końcu zdobyli komplet punktów. Goście gdyby wykorzystali swoje stuprocentowe sytuacje mogli w przekonujący sposób zgarnąć 3 punkty. Na całe szczęście za każdym razem na ich drodze stawał dobrze dysponowany Żurawski.