Zwycięstwo na otwarcie rundy wiosennej.

• autor: Redakcja, 2015-03-22 15:42

KS Brzoza - GLZS Sadki 1-0 (0-0)

Zespół z Sadek postawił gospodarzom trudne warunki. Mecz obfitował w wiele twardych starć, zaś dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo. Gospodarze posiadali przewagę optyczną, ale dobrze zorganizowany team gości dzielnie stawiał opór.

Pierwszy raz golkiper gości został sprawdzony w 6 minucie przez wykonującego rzut wolny Smerlińskiego.  W 25 minucie świetną interwencją popisał się Żurawski. Pięć minut później gospodarze stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia. Rzut wolny egzekwował Smerliński, piłka po jego uderzeniu trafiła w rękę stojącego w murze zawodnika GLZS-u i arbiter wskazał na jedenasty metr. Fatalnie uderzona przez Jaworskiego piłka padła łupem bramkarza gości. Zawodnicy GLZS-u odgryźli się groźnym strzałem w 35 minucie, który jednak nie przyniósł powodzenia.

Drugą część gry z impetem rozpoczęli piłkarze KSB - jednak dopiera akcja z 53 minuty przyniosła gola. Stały fragment gry egzekwował Pruss, mocno uderzona piłka po drodze musnęła głowę Michalskiego i zatrzepotała w siatce. Pięć minut później znów w głównej roli wystąpił Michalski. Jego uderzenie z dystansu na poprzeczkę skierował bramkarz gości a dobitka Krysiaka zatrzymała się na słupku. Goście próbowali odrabiać straty, dwukrotnie na ich drodze stanął dobrze interweniujący Żurawski. W 70 minucie z boiska zszedł kontuzjowany Jaworski, którego zastąpił Michał Bąkowski. W doliczonym czasie gry świetną akcję przeprowadził Ruciński, ale oddał niecelny strzał. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i gospodarze mogli cieszyć się z zainkasowania trzech punktów.

KS Brzoza wystąpił w następującym składzie: Żurawski – Pruss, Lepert, Płoszaj, Krysiak (87’ Sz.Bąkowski), Jaworski (70’ M.Bąkowski), Sztuba, Smerliński (71’ Pietrzak), Sobieralski, Michalski, Kacprzak (75’ Ruciński). Na ławce pozostali: Kostkowski, Bożek i Grzeca. Koronowski pauzował za żółte kartki a Grundkowski zmaga się z drobną kontuzją.

Na zakończenie dwa słowa na temat kontuzji Jarka Jaworskiego. Zaraz po zejściu z boiska z potwornym bólem ręki udał się do szpitala. Po prześwietleniu ręki okazało się , że nie ma złamań !. Jarkowi nastawiono palec, umieszczono w szynie i za 2 tygodnie będzie gotowy na kolejny mecz !

Filmik z meczu: https://www.facebook.com/pages/Klub-Sportowy-Brzoza/135369846525598

autor: ~obecny na meczu 2015-03-23 09:34:03

avatar Jeżeli chodzi o jakość gry, to nie zachwycała, w napadzie mało ruchu, brak decyzji o strzałach z dystansu, a szkoda, bramkarz gości nie sprawiał wrażenia ogarniętego, natomiast w obronie sporo błędów, nowi chłopcy nie pokazali się z dobrej strony, ale rozumiem, że muszą się wkleić w zespół. Ogólne wrażenie 3+, wygrany mecz i dobra gra w środku boiska zaprocentuje i jestem pełen nadziei, że stać chłopaków na baraże