Wygrana na trudnym terenie.

• autor: Redakcja, 2015-04-25 21:04

Unia Gniewkowo - KS Brzoza 0-1 (0-0)

Bramka : Piotr Krysiak

Kłopoty kadrowe sprawiły, że zespół KSB liczył w sobotnim meczu tylko 13 osób. Na boisko wybiegli zawodnicy, którzy we wcześniejszych spotkaniach z reguły pełnili role rezerwowych. Ale każda z tych osób zasłużyła na ogromne słowa pochwały za walkę, ambicję i charakter. Pokazali , że można na nich liczyć.

Pierwsza połowa nie należała do fascynujących. Na nierównym boisku trudno było o widowiskową grę. Nie można jednak obu teamom odmówić ambicji. Zarówno piłkarze Unii jak i KS-u grali agresywnie i twardo, ale nie brutalnie. Goście dwukrotnie byli blisko uzyskania prowadzenia. W 20’przeprowadzili składną akcję lewą stroną, a techniczny strzał Kacprzaka minimalnie minął bramkę golkipera Unii. Trzy minuty przed końcem pierwszej części gry szczęścia zabrakło Sztubie, który uderzał piłkę głową. Gospodarze najgroźniejszą akcję przeprowadzili w 38’, kiedy piłka po strzale głową zawodnika miejscowych uderzyła w poprzeczkę.

Drugą połowę lepiej zaczął team KSB. Coraz częściej goście próbowali grać kombinacyjnie nie zważając na trudne podłoże. Jednak to piłkarze z Gniewkowa stanęli przed świetną okazją na otwarcie wyniku. W 55’ Kostkowski wypiąstkował piłkę egzekwowaną z rzutu rożnego, spadła ona pod nogi zawodnika gospodarzy, który trafił wprost w golkipera KSB a dobitkę zatrzymał Grundkowski. Dziesięć minut później zabójczą akcję przeprowadzili goście. Świetne zagranie Sztuby z zimną krwią wykończył Krysiak nie dając szans bramkarzowi Unii. Gospodarze ruszyli do huraganowych ataków, które jednak były rozbijane przez pewnie grającą defensywę Brzozy. Solidnie w bramce spisywał się także Kostkowski. W 77’ niecelnym strzałem dobrą akcję KS-u zakończył Sztuba. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry nadzieję gospodarzom mógł odebrać Bożek, który otrzymał podanie od Baranowskiego. Tu jednak zabrakło zdecydowania, zdołał jeszcze podać do Pietrzaka, którego strzał powędrował daleko od bramki. W 89’ Bożek rehabilituje się pięknym podaniem do Pietrzaka, któremu tym razem na drodze do sukcesu stanęło spojenie słupka z poprzeczką.

W doliczonym czasie gry wynik nie uległ już zmianie i goście mogli odtańczyć taniec radości. Trzy punkty pojechały do Brzozy !!!

Skład: Kostkowski - Pruss, Koronowski, Lepert, Grundkowski, Pietrzak, Krysiak, Płoszaj, Ruciński (70’ Baranowski), Kacprzak (80’ Bożek), Sztuba.