• KS Brzoza - Pałuczanka Żnin 3:2
  • Goplania Inowrocław - Dąb Barcin 2:1
  • Sparta Janowiec Wielkopolski - Burza Nowa Wieś Wielka 9:1
  • Zagłębie Piechcin - Noteć Gębice 0:3

Wygrana na trudnym terenie.

• autor: Redakcja, 2015-04-25 21:04

Unia Gniewkowo - KS Brzoza 0-1 (0-0)

Bramka : Piotr Krysiak

Kłopoty kadrowe sprawiły, że zespół KSB liczył w sobotnim meczu tylko 13 osób. Na boisko wybiegli zawodnicy, którzy we wcześniejszych spotkaniach z reguły pełnili role rezerwowych. Ale każda z tych osób zasłużyła na ogromne słowa pochwały za walkę, ambicję i charakter. Pokazali , że można na nich liczyć.

Pierwsza połowa nie należała do fascynujących. Na nierównym boisku trudno było o widowiskową grę. Nie można jednak obu teamom odmówić ambicji. Zarówno piłkarze Unii jak i KS-u grali agresywnie i twardo, ale nie brutalnie. Goście dwukrotnie byli blisko uzyskania prowadzenia. W 20’przeprowadzili składną akcję lewą stroną, a techniczny strzał Kacprzaka minimalnie minął bramkę golkipera Unii. Trzy minuty przed końcem pierwszej części gry szczęścia zabrakło Sztubie, który uderzał piłkę głową. Gospodarze najgroźniejszą akcję przeprowadzili w 38’, kiedy piłka po strzale głową zawodnika miejscowych uderzyła w poprzeczkę.

Drugą połowę lepiej zaczął team KSB. Coraz częściej goście próbowali grać kombinacyjnie nie zważając na trudne podłoże. Jednak to piłkarze z Gniewkowa stanęli przed świetną okazją na otwarcie wyniku. W 55’ Kostkowski wypiąstkował piłkę egzekwowaną z rzutu rożnego, spadła ona pod nogi zawodnika gospodarzy, który trafił wprost w golkipera KSB a dobitkę zatrzymał Grundkowski. Dziesięć minut później zabójczą akcję przeprowadzili goście. Świetne zagranie Sztuby z zimną krwią wykończył Krysiak nie dając szans bramkarzowi Unii. Gospodarze ruszyli do huraganowych ataków, które jednak były rozbijane przez pewnie grającą defensywę Brzozy. Solidnie w bramce spisywał się także Kostkowski. W 77’ niecelnym strzałem dobrą akcję KS-u zakończył Sztuba. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry nadzieję gospodarzom mógł odebrać Bożek, który otrzymał podanie od Baranowskiego. Tu jednak zabrakło zdecydowania, zdołał jeszcze podać do Pietrzaka, którego strzał powędrował daleko od bramki. W 89’ Bożek rehabilituje się pięknym podaniem do Pietrzaka, któremu tym razem na drodze do sukcesu stanęło spojenie słupka z poprzeczką.

W doliczonym czasie gry wynik nie uległ już zmianie i goście mogli odtańczyć taniec radości. Trzy punkty pojechały do Brzozy !!!

Skład: Kostkowski - Pruss, Koronowski, Lepert, Grundkowski, Pietrzak, Krysiak, Płoszaj, Ruciński (70’ Baranowski), Kacprzak (80’ Bożek), Sztuba.

autor: ~kibic 2015-04-25 22:00:49

autor: ~kibic KSB 2015-04-25 23:50:47

avatar BRAWO ! BRAWO ! BRAWO ! Pozdrawiam i gratuluje !

autor: ~ksb 2015-04-26 10:23:26

avatar brawo, brawo panowie !!!!!

autor: ~Mahon 2015-04-26 13:58:01

avatar Za to Wy pokazaliście kosmiczny football. Szacunek, że wgl wyszliście grać z takimi kopaczami. No cóż widocznie to czysty przypadek, że wygraliśmy z Wami dwa mecze i jesteśmy przed Wami w tabeli.

autor: ~kibic KSB 2015-04-26 17:49:08

avatar Brawo Brzoza,byle do przodu!!!

autor: ~emi172 2015-04-27 20:08:34

avatar Brawo! Pokazaliście charakter. z trudnego terenu w dużym osłabieniu bardzo cenne 3pkt!

autor: ~OBSERWATOR do 1 Kibica 2015-04-28 14:28:57

avatar A kto wam zabronił wygrać z Brzozą ??To co,kopacze lepsi od panów z Unii,Grali ambitniej od Unii!!Brawo!!A wy kopacze z Gniewkowa przegraliscie 2 mecz z Brzozą i to na własnym boisku a tydzień temu zlało was Rojewo aż 4:1!!!!!Nie ma co udawać,€nia Gniewkowo w tej rundzie gra bardzo słabo!!!

autor: ~kibic 2015-04-28 16:15:30

avatar Unia nie pokazała wielkiej piłki ,brak skuteczności było widać ale trudno się gra jeśli ma się przeciw sobie jeszcze sędziów a dziwnym trafem zawsze nam przeciw Brzozie sędziuje Bydgoszcz, cud??kopcie dalej ,awans raczej wam nie grozi ,a jeśli już to szybko wrócicie do A klasy !!!

autor: ~agent tomek 2015-04-28 23:25:54

autor: ~kibic KSB 2015-04-29 11:46:26

avatar Nie obrażajcie Unii,bo to nie napisał kibic Unii tylko jakiś frajer po 5 klasach podstawówki ,tylko się wymądrza...Niech wejdzie na boisko i pokaże co potrafi,a my go ocenimy...

autor: ~OBSERWATOR do 1 Kibica 2015-04-30 13:41:37

avatar Oj panowie pilkarze z Unii,to przegraliscie przez sedziego,co????Nie potraficie trafić do siatki,gracie bardzo slabo tak trudno to zrozumieć????Wszyscy was leją!!!

Dąb BarcinKS Brzoza
Dąb Barcin   KS Brzoza