Aktualności

Zwycięstwo i trzecie miejsce na zakończenie bardzo udanego...

• autor: Redakcja, 2015-06-07 11:14
Zwycięstwo i trzecie miejsce na zakończenie bardzo udanego sezonu.

W ostatnim meczu ligowym w Brzozie miejscowy KS wysoko pokonał Kujawiankę Strzelno 5-2. Jednak przez 39 minut nic nie zapowiadało tak udanego zakończenia. Dużej nieskuteczności gości miejscowi zawdzięczali to, że nie stracili gola.

Już w 4’ z bliska fatalnie spudłował napastnik Kujawianki. Dwie minuty później sędzia nie zauważył ewidentnego faulu w polu karnym na Jaworskim. W 7’ minimalnie nad poprzeczką uderzył piłkarz ze Strzelna. W odpowiedzi dwa groźne strzały oddał Baranowski. Pierwszy kwadrans przebiegał w szybkim tempie, zawodnicy nie zważali na panujący upał. Kolejne minuty to dominacja Kujawianki, goście grali szybciej, bardziej składnie. Miejscowi popełniali proste błędy, a każda próba konstrukcji akcji szła topornie. W 25’ znów doskonałej okazji nie wykorzystali rywale ze Strzelna, strzał głową z bliskiej odległości powędrował obok słupka. W 35’ fantastycznie głową przymierzył ofensywny gracz drużyny z powiatu mogileńskiego, ale jeszcze lepiej zachował się Żurawski wykazując się doskonałym refleksem. W 38’ indywidualną akcję sprytnym strzałem zakończył Kacprzak, ale piłka tylko otarła poprzeczkę. Dwie minuty później po raz kolejny okazało się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. To, co nie udało się kilkukrotnie Kujawiance, udało się KSB. Doskonałe zagranie Michalskiego celnym strzałem zakończył Kacprzak i niespodziewanie to KS otworzył wynik meczu. W 42’ podwyższyć rezultat mógł Płoszaj, który dopadł do piłki uderzonej przez Sobieralskiego – strzelił jednak obok słupka.

Druga połowa to metamorfoza KSB. Gospodarze narzucili swój styl gry. W 51’ dośrodkowanie Prussa pięknym uderzeniem głową kończy Sztuba. Z graczy Kujawianki uszło powietrze, na boisku dominowali już tylko miejscowi. Dziewięć minut później huknął Michalski i podwyższył wynik na 3-0. W 65’ bomba z dystansu Płoszaja została sparowana przez golkipera gości na rzut rożny. W 70’ ambitnie o piłkę powalczył wracający po kontuzji Krysiak, zagrał do Bożka, a ten spokojnie skierował piłkę do siatki. Zawodnicy KS-u dominowali na boisku, po słabej pierwszej połowie wrócili na dobre tory. W 78’ znów mocno z dystansu przymierzył Płoszaj, piłka odbiła się od słupka i padła łupem Bożka, który zdobył drugiego gola. W końcówce goście dwukrotnie wykorzystali rozprężenie w szeregach Brzozy i zdobyli dwa gole.

Po końcowym gwizdku miejscowi odetchnęli z ulgą, w końcu po 5 tygodniach odnieśli zwycięstwo na własnym boisku.

Skład: Żurawski – Pruss, Grundkowski (46’ Smerliński), Pietrzak, Jaworski – Sztuba, Sobieralski (Sz.Bąkowski), Płoszaj, Baranowski – Michalski (61’ Bożek), Kacprzak (61’ Krysiak).