• KS Brzoza - Szubinianka Szubin 6:1
  • Start Radziejów - Gopło Kruszwica 0:1
  • Łokietek Brześć Kujawski - Piast Złotniki Kujawskie 3:3
  • LTP Lubanie - Goplania Inowrocław 1:4

Brzoza twardzsza od Dębu !

• autor: Redakcja, 2015-06-13 22:54

Dąb Bąkowo - KS Brzoza 1-2 (0-1)

W ostatniej ligowej kolejce nasz zespół ograł na wyjeździe pretendującą do awansu drużynę Dębu Bąkowo 2-1. Była to dopiero druga porażka dębiarzy na własnym boisku. Wcześniej sztuki tej dokonali piłkarze Unii Janikowo.

Nasz zespół dominował na boisku, długo utrzymywał się przy piłce i stwarzał groźne sytuacje pod bramką Dębu. Zawodnicy z Bąkowa grali chaotycznie, nieporadnie i długimi piłkami próbowali uruchamiać swoich napastników. W pierwszej części meczu oddali dwa strzały w światło bramki KSB,  z którymi bez problemu poradził sobie Kostkowski. W 16 minucie meczu ładnym strzałem z 17 metrów popisał się Krzysztof Płoszaj wyprowadzając nasz zespól na prowadzenie. KSB kontrolował przebieg meczu, gospodarze nie potrafili poważniej zagrozić naszej bramce. W 45 minucie mogliśmy schodzić na przerwę z dwu bramkową zaliczką . Akcję Krysiaka z Michalskim wykańcza ten drugi, jednak piłka mija o centymetry słupek bramki gospodarzy. W 51 minucie meczu pada gol wyrównujący. Daleki wykop gospodarzy trafia pod nogi napastnika Dębu , który wygrywa pojedynek sama na sam z naszym bramkarzem. W 57 minucie spotkania  ma miejsce kontrowersyjna sytuacja i skandaliczna postawa arbitra liniowego pana Roberta Jędrzejczaka . Na 30 metrze przed naszą bramkę Jarek Jaworski w swoim stylu zakłada "siatkę" zawodnikowi gospodarzy, mija go i ruszamy z kontrą . Ośmieszony "kanalikiem" już prawie piątoligowiec postanawia się odegrać i bezpardonowo przewraca na ziemię naszego pomocnika. Decyzja może być tylko jedna - rzut wolny dla naszego zespołu za przerwanie kontrataku. Jednak następuje konsternacja - liniowy woła głównego i każe ukarać naszego zawodnika - w dodatku czerwoną kartką !!! Skandal , brak słów .....Na boisku zawrzało. Arbiter nie potrafi logicznie uzasadnić swojej decyzji. Trudno gramy w dziesiątkę .W 62 minucie meczu obejmujemy prowadzenie po bramce wprowadzonego trzy minuty wcześniej na boisko Szymona Bąkowskiego. Pomimo gry w 10 nasi zawodnicy stwarzają kolejne groźne okazje . Strzały Bożka, Krysiaka , Sobieralskiego z trudem broni golkiper gospodarzy. W trzech sytuacjach piłka o centymetry mija słupek bądź poprzeczkę Dębu. W końcówce trzy fantastyczne interwencje notuje Kostkowski , który sobie tylko znanym sposobem ratuje nasz zespół przed utratą bramek. Na całe szczęście wynik nie uległ już zmianie i nasz KSB odniósł siódme wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Gospodarzom życzymy awansu do V ligi , jednak wydaję się , że z taką grą będzie to zadanie bardzo trudne do zrealizowania. Chociaż mecze takie rządzą się swoimi prawami i wynik jest sprawą otwartą .

1. Kazimierz Kostkowski
2. Sławomir Sztuba
3. Tomasz Lepert  zmiana 55" Szymon Bąkowski bramka
4. Kamil Koronowski
5. Michał Pietrzak
6. Krzysztof Płoszaj bramka  zmiana 46" Kacper Grundkowski
7. Kamil Baranowski
8. Piotr Krysiak  (1 asysta)
9. Jarosław Jaworski czerwona kartka
10. Rafał Sobieralski
11. Marcin Michalski  zmiana 46" Jakub Bożek ??ta kartka

autor: ~kibic KSB 2015-06-14 13:32:50

avatar Wielkie dzięki PANOWIE za udany sezon !!! BRAWO !!!

KS Brzoza 6:1 Szubinianka Szubin
2018-10-27, 17:00:00