Aktualności

Brzoza twardzsza od Dębu !

• autor: Redakcja, 2015-06-13 22:54

Dąb Bąkowo - KS Brzoza 1-2 (0-1)

W ostatniej ligowej kolejce nasz zespół ograł na wyjeździe pretendującą do awansu drużynę Dębu Bąkowo 2-1. Była to dopiero druga porażka dębiarzy na własnym boisku. Wcześniej sztuki tej dokonali piłkarze Unii Janikowo.

Nasz zespół dominował na boisku, długo utrzymywał się przy piłce i stwarzał groźne sytuacje pod bramką Dębu. Zawodnicy z Bąkowa grali chaotycznie, nieporadnie i długimi piłkami próbowali uruchamiać swoich napastników. W pierwszej części meczu oddali dwa strzały w światło bramki KSB,  z którymi bez problemu poradził sobie Kostkowski. W 16 minucie meczu ładnym strzałem z 17 metrów popisał się Krzysztof Płoszaj wyprowadzając nasz zespól na prowadzenie. KSB kontrolował przebieg meczu, gospodarze nie potrafili poważniej zagrozić naszej bramce. W 45 minucie mogliśmy schodzić na przerwę z dwu bramkową zaliczką . Akcję Krysiaka z Michalskim wykańcza ten drugi, jednak piłka mija o centymetry słupek bramki gospodarzy. W 51 minucie meczu pada gol wyrównujący. Daleki wykop gospodarzy trafia pod nogi napastnika Dębu , który wygrywa pojedynek sama na sam z naszym bramkarzem. W 57 minucie spotkania  ma miejsce kontrowersyjna sytuacja i skandaliczna postawa arbitra liniowego pana Roberta Jędrzejczaka . Na 30 metrze przed naszą bramkę Jarek Jaworski w swoim stylu zakłada "siatkę" zawodnikowi gospodarzy, mija go i ruszamy z kontrą . Ośmieszony "kanalikiem" już prawie piątoligowiec postanawia się odegrać i bezpardonowo przewraca na ziemię naszego pomocnika. Decyzja może być tylko jedna - rzut wolny dla naszego zespołu za przerwanie kontrataku. Jednak następuje konsternacja - liniowy woła głównego i każe ukarać naszego zawodnika - w dodatku czerwoną kartką !!! Skandal , brak słów .....Na boisku zawrzało. Arbiter nie potrafi logicznie uzasadnić swojej decyzji. Trudno gramy w dziesiątkę .W 62 minucie meczu obejmujemy prowadzenie po bramce wprowadzonego trzy minuty wcześniej na boisko Szymona Bąkowskiego. Pomimo gry w 10 nasi zawodnicy stwarzają kolejne groźne okazje . Strzały Bożka, Krysiaka , Sobieralskiego z trudem broni golkiper gospodarzy. W trzech sytuacjach piłka o centymetry mija słupek bądź poprzeczkę Dębu. W końcówce trzy fantastyczne interwencje notuje Kostkowski , który sobie tylko znanym sposobem ratuje nasz zespół przed utratą bramek. Na całe szczęście wynik nie uległ już zmianie i nasz KSB odniósł siódme wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Gospodarzom życzymy awansu do V ligi , jednak wydaję się , że z taką grą będzie to zadanie bardzo trudne do zrealizowania. Chociaż mecze takie rządzą się swoimi prawami i wynik jest sprawą otwartą .