• KS Brzoza - Noteć Gębice 2:2

• autor: Redakcja, 2015-08-29 16:36

herb KS Brzoza8:1herb GLZS Sadki

(5:0)

Piłkarze KS-u zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę w Gniewkowie i rozgromili zespół z Sadek 8-1 (5-0). Gospodarze grali szybko, składnie i z polotem. Wiele koronkowych akcji rozmontowywało defensywę gości.

Już w 6’ sygnał do ataku dał Kacprzak, ale został powstrzymany przez golkipera GLZS-U. Po upływie 60’’ wspomniany napastnik KSB został sfaulowany w polu karnym, a pewnym egzekutorem ‘jedenastki” był Jaworski. W odpowiedzi goście dwukrotnie próbowali zagrozić bramce Kostkowskiego, ale bramkarz Brzozy pewnie oba strzały wypiąstkował. W 14’ sprytem popisał się Pruss, który bezpośrednio z rzutu wolnego trafił piłką do siatki (dużą robotę wykonał Sztuba, który absorbował uwagę bramkarza). Dziesięć minut później Płoszaj obsłużył Baranowskiego i gospodarze prowadzili już 3-0. Po chwili wynik podwyższyć mógł kapitan Lepert, ale górą był bramkarz z Sadek. W 37’ lewą stroną pomknął Pietrzak, posłał idealnie piłkę do Płoszaja, który na raty umieścił piłkę w siatce. Po chwili znów w roli głównej Płoszaj, którego mocny strzał z dystansu na korner sparował golkiper gości. Dobrze wykonany rzut rożny wykończył Płoszaj ustalając wynik do przerwy na 5-0.

W drugiej części gry trener Raczkowski dał szansę zmiennikom, którzy wpasowali się w grę idealnie. Koncert miejscowych trwał w najlepsze. W 60 i 61 ‘ dobrych okazji nie wykorzystał Bożek. W 63’ Pruss przymierzył z rzutu wolnego, do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Jaworski i KS prowadził już 6-0. Dwie minuty później piłka toczyła się jak po sznurku od nogi do nogi aż znalazła się na prawej nodze Sobieralskiego. Ten nie namyślając się długo huknął w kierunku bramki nie dając żadnych szans rywalowi w bramce. W 79’ znów precyzją popisał się Sobieralski, który lobując bramkarza podwyższył wynik na 8-0. W 81’ pierwsza udana akcji drużyny z Sadek zakończyła się sukcesem. Napastnik gości atomowym strzałem nie dał szans Kostkowskiemu. W końcówce meczu idealnej okazji nie wykorzystał Bożek.

1. Kazimierz Kostkowski
2. Tomasz Lepert
3. Arkadiusz Pruss bramka ??ta kartka
4. Kamil Koronowski