Wysoka wygrana.

• autor: Redakcja, 2015-08-29 16:36

herb KS Brzoza8:1herb GLZS Sadki

(5:0)

Piłkarze KS-u zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę w Gniewkowie i rozgromili zespół z Sadek 8-1 (5-0). Gospodarze grali szybko, składnie i z polotem. Wiele koronkowych akcji rozmontowywało defensywę gości.

Już w 6’ sygnał do ataku dał Kacprzak, ale został powstrzymany przez golkipera GLZS-U. Po upływie 60’’ wspomniany napastnik KSB został sfaulowany w polu karnym, a pewnym egzekutorem ‘jedenastki” był Jaworski. W odpowiedzi goście dwukrotnie próbowali zagrozić bramce Kostkowskiego, ale bramkarz Brzozy pewnie oba strzały wypiąstkował. W 14’ sprytem popisał się Pruss, który bezpośrednio z rzutu wolnego trafił piłką do siatki (dużą robotę wykonał Sztuba, który absorbował uwagę bramkarza). Dziesięć minut później Płoszaj obsłużył Baranowskiego i gospodarze prowadzili już 3-0. Po chwili wynik podwyższyć mógł kapitan Lepert, ale górą był bramkarz z Sadek. W 37’ lewą stroną pomknął Pietrzak, posłał idealnie piłkę do Płoszaja, który na raty umieścił piłkę w siatce. Po chwili znów w roli głównej Płoszaj, którego mocny strzał z dystansu na korner sparował golkiper gości. Dobrze wykonany rzut rożny wykończył Płoszaj ustalając wynik do przerwy na 5-0.

W drugiej części gry trener Raczkowski dał szansę zmiennikom, którzy wpasowali się w grę idealnie. Koncert miejscowych trwał w najlepsze. W 60 i 61 ‘ dobrych okazji nie wykorzystał Bożek. W 63’ Pruss przymierzył z rzutu wolnego, do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Jaworski i KS prowadził już 6-0. Dwie minuty później piłka toczyła się jak po sznurku od nogi do nogi aż znalazła się na prawej nodze Sobieralskiego. Ten nie namyślając się długo huknął w kierunku bramki nie dając żadnych szans rywalowi w bramce. W 79’ znów precyzją popisał się Sobieralski, który lobując bramkarza podwyższył wynik na 8-0. W 81’ pierwsza udana akcji drużyny z Sadek zakończyła się sukcesem. Napastnik gości atomowym strzałem nie dał szans Kostkowskiemu. W końcówce meczu idealnej okazji nie wykorzystał Bożek.

herb KS Brzoza Informacje o kadrze KS Brzoza

1. Kazimierz Kostkowski
2. Tomasz Lepert
3. Arkadiusz Pruss bramka ??ta kartka
4. Kamil Koronowski
5. Michał Pietrzak  (1 asysta)  zmiana 55" Kacper Grundkowski ??ta kartka
6. Krzysztof Płoszaj bramka bramka  (1 asysta)  zmiana 55" Rafał Sobieralski bramka bramka