• Łokietek Brześć Kujawski - KS Brzoza 2:3
  • Piast Złotniki Kujawskie - Zdrój Ciechocinek 1:0
  • Gopło Kruszwica - Kujawianka Strzelno 1:0
  • GKS Baruchowo - Orzeł Służewo 4:0

Arbiter spaskudził hit kolejki. Punkt uciekł na własne...

• autor: Redakcja, 2015-09-20 10:19
Arbiter spaskudził hit kolejki. Punkt uciekł na własne życzenie w 95 minucie.

Trójka sędziowska zjawiła się w Kołodziejewie kwadrans przed meczem i ich postawa była dowodem na to, że rozgrzewka potrzebna jest nie tylko piłkarzom. Pierwszy popis arbiter liniowy dał w 10’ wskazując na rzut rożny, z którego padł gol dla Piasta. Niestety kontrowersyjna decyzja arbitra za bardzo rozkojarzyła gości, którym zabrakło koncentracji przy stałym fragmencie gry. Zawodnicy KS-u otrząsnęli się z feralnego początku i zaczęli grać w piłkę, szybko, kombinacyjnie, opanowali całkowicie środek pola. Na boisku co chwilę iskrzyło a winnym całego zamieszania był arbiter Nowicki z Solca Kujawskiego , który co chwila podejmował kontrowersyjne decyzje myląc się w obydwie strony.

Gospodarze ograniczali się do prostej gry często ekspediując piłkę do formacji ofensywnej z pominięciem pomocy. Gra prosta acz bardzo skuteczna, gdyż często napastnicy Piasta znajdowali się w dobrych sytuacjach do podwyższenia rezultatu. Na szczęście czujnie w bramce spisywał się Żurawski lub zawodziły celowniki miejscowych. Goście bliscy zdobycia gola byli w 22’ minucie, kiedy Pietrzak próbował sprytnym strzałem zaskoczyć golkipera Piasta oraz w 37’ po atomowym uderzeniu Prussa. Wcześniej w 30’ z boiska wylatuje Koronowski po kontrowersyjnej decyzji sędziego. Dużo bardziej niebezpieczne zagranie defensora KSB miało miejsce kilka minut wcześniej, jednak wtedy sędzia Nowicki nie pokazał nawet żółtej kartki. W 42’ brutalnie sfaulowany został Jaworski, jednak gracz Piasta ujrzał tylko żółty kartonik. W 45’ gospodarze przeprowadzili skuteczną kontrę podwyższając rezultat na 2-0.

W drugiej połowie goście całkowicie zdominowali lidera z Kołodziejewa. Grający w osłabieniu KS zepchnął Piasta do głębokiej defensywy. W 50’ sprytnie z wolnego przymierzył Pruss zdobywając kontaktową bramkę. Miejscowi rzadko rewanżują się dobrą akcją. Dwukrotnie dobrze interweniować musiał Żurawski, ale kolejne minuty to coraz większa przewaga osłabionego KS-u. W 60’ fantastycznie uderzył Jaworski, ale wielkim kunsztem popisał się bramkarz Piasta. Dziesięć minut później arbiter wyrzucił z boiska gracza miejscowych. Show Nowickiego trwał dalej, jego decyzje często wprawiały w osłupienie oba teamy. W 80’ groźnie głową uderzył Lepert, ale dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać. Dwie minuty później minimalnie niecelnie strzelał Raczkowski. W 87’ bomba Miedzińskiego wprawiła obóz gości w ekstazę. Kiedy wydawało się, że z trudnego terenu goście wywiozą cenny remis strzał życia zawodnika Piasta w 95’ sprawił, że gospodarze zainkasowali komplet punktów.

Zawodnikom KS-u należą się ogromne słowa pochwały za walkę i ambicję, pomimo niesprzyjających okoliczności udało się doprowadzić do remisu. Zabrakło niestety odrobiny koncentracji w 45 i 95'.

1. Michał Żurawski ??ta kartka
2. Tomasz Lepert ??ta kartka