• Łokietek Brześć Kujawski - KS Brzoza 2:3
  • Piast Złotniki Kujawskie - Zdrój Ciechocinek 1:0
  • Gopło Kruszwica - Kujawianka Strzelno 1:0
  • GKS Baruchowo - Orzeł Służewo 4:0

Kolejna strata punktów po mało ciekawym meczu.

• autor: Redakcja, 2015-10-04 10:29

Do meczu z Zagłębiem Piechcin przystąpiliśmy w bardzo zmienionym składzie z poprzednich potyczek. Z powodu kontuzji, obowiązków zawodowych oraz pauzy za kartki zabrakło aż 4 zawodników z podstawowego składu. Po raz pierwszy tej jesieni szansę gry od pierwszej minuty otrzymali Grzeca oraz Maciejewski. W kadrze na mecz  pojawili się powracający po kontuzjach Krysiak oraz Michalski.

Goście zaskoczyli miejscowych już w 7’ kiedy to „strzałem życia” otworzyli wynik meczu. Miejscowi grali niedokładnie, brakowało precyzji i pomysłu na grę. W pierwszej połowie nie stworzyli żadnej dogodnej sytuacji, z dziennikarskiego obowiązku wspomnieć można tylko o dwóch strzałach Płoszaja, jednym Grundkowskiego i Maciejewskiego. Jednak wszystkie te uderzenia mijały bramkę Zagłębia. Goście dostosowali się do poziomu miejscowych, po strzelonym golu zamurowali się na własnej połowie, od czasu do czasu próbowali kontratakować. Bliscy szczęścia byli w 45’ ale Kostkowski stanął na wysokości zadania górując nad napastnikiem z Piechcina. Od 38’ goście grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla ich zawodnika (konsekwencja dwóch żółtych).

Drugą połowę gracze KSB rozpoczęli z impetem, ale gra przypominała walenie głową w mur. W 61’ doskonałej okazji nie wykorzystał Kacprzak (dobre dogranie Michalskiego). Dopiero w 77’ gospodarze zagrali w swoim stylu, szybka trójkowa akcja Kacprzak – Bąkowski – Krysiak rozmontowała defensywę Zagłębia, a ten ostatni doprowadził do wyrównania. Pięć minut przed końcem siły się wyrównały, bo za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Jaworski.

Sobotni mecz stał na bardzo niskim poziomie, a „gwiazdą” spotkania był sędzia Landowski, którego poziom sędziowania wciąż nie może wydostać się z dna. W tym sezonie „popis umiejętności” dał w Rojewie, a w ubiegłym sezonie w Kołodziejewie. Dziś „szalał” w Brzozie doprowadzając do szału zawodników obu zespołów. O poziomie jego sędziowania świadczą również reakcje obserwatora z KPZPN , który niejednokrotnie łapał się za głowę obserwując popisy arbitra.

Skład: Kostkowski – Pruss, Lepert, Maciejewski (Michalski), Grundkowski, Sztuba, Jaworski, Pietrzak, Płoszaj (Bąkowski), Grzeca (Krysiak), Kacprzak. Na ławce pozostali: Wiśniewski, Bożek oraz Mielcarski.

Za tydzień wyjazd do lidera rozgrywek Kujawianki Strzelno. Na całe szczęście do składu wracają Koronowski oraz Miedziński .

KS BrzozaLTP Lubanie
KS Brzoza   LTP Lubanie