• KS Brzoza - Noteć Gębice 2:2
  • Zootechnik Kołuda Wielka - Dąb Barcin 1:6
  • Sparta Janowiec Wielkopolski - Znicz Rojewo 3:0
  • Mikrus Szadłowice - Zagłębie Piechcin 3:1

Bessa trwa na dobre. Kolejna porażka.......

• autor: maciekksb, 2015-10-18 12:32

Ponad miesiąc w Brzozie czekają na zwycięstwo KS-u i niestety czekać trzeba będzie kolejny tydzień. Tym razem pechowo ulegli Noteci Łabiszyn 2-3 (2-1).

Początek to spokojna gra z obu stron, żadnej sytuacji bramkowej i wzajemne badanie dyspozycji dnia. W 23’ mocno z rzutu wolnego przyłożył Pruss, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Dwie minuty później goście przeprowadzili zabójczą akcję z bliska pakując piłkę do bramki. Gospodarze szybko otrząsnęli się po straconym golu i zabrali się za odrabianie strat. Środek pola został zupełnie zdominowany przez miejscowych. Faworyzowana Noteć zupełnie nie radziła sobie z trójką Miedziński – Sztuba – Jaworski. W 29’ golkiper gości uprzedził Sztubę, któremu w ostatniej chwili odskoczyła piłka. W 34’ gospodarze doprowadzili do remisu po świetnej akcji Michalskiego, który wyłożył piłkę Krysiakowi. Nie minęły dwie minuty i KS wyszedł na prowadzenie. Fantastycznie asystował Sztuba, a precyzyjnie do siatki przymierzył Michalski. W 38’ świetną interwencją popisał się Kostkowski.

W 52’ miało miejsce wydarzenie, które w ogromnym stopniu wpłynęło na dalsze losy meczu. Z boiska po obejrzeniu czerwonego kartonika musiał zejść Kostkowski, który sfaulował w polu karnym szarżującego zawodnika Noteci. Zastępujący go Wiśniewski wyczuł intencję strzelca, ale nie zdołał wybronić „jedenastki”. Wydawało się, że Noteć złapie wiatr w żagle, ale ambitnie grający piłkarze KSB nie dali sobie narzucić stylu gry gości. Oba teamy jednak nie stworzyły żadnej dogodnej sytuacji bramkowej. Dopiero w 73’ skrzydłowy gości wykorzystał moment dekoncentracji w szeregach KS-u i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Waleczni gospodarze niestety nie potrafili już umieścić piłki w bramce, a Lepert i Wiśniewski kolejno w 85 i 92’ uratowali zespół przed wyższą porażką.

Gospodarze zasłużyli na brawa za ambitną grę, ale niestety znów zeszli z boiska bez punktów.

Informacje o kadrze KS Brzoza

1. Kazimierz Kostkowski czerwona kartka  inny pow?d 50" Jurand Wiśniewski
2. Arkadiusz Pruss
3. Tomasz Lepert