Aktualności

Derby na remis. Niedosyt pozostał.

• autor: Redakcja, 2016-05-29 11:48

Tak jak co roku Derby gminy ściągają na trybuny wielu kibiców oraz towarzyszą im wielkie emocje. Nie inaczej było tym razem.

Pierwsza połowa spotkania obfitowała w wiele zaciętych starć , walkę o każda piłkę i nieliczne sytuacje bramkowe. Nasi rywale stworzyli sobie jedną stuprocentową sytuację , jednak znakomicie w bramce zachował się Wiśniewski broniąc w sytuacji sam na sam. Nasi zawodnicy posiadali optyczną przewagę , częściej znajdowali się przy piłce oraz na połowie rywali. Nasi zawodnicy mieli dwie doskonałe sytuację do zdobycia bramki. Najpierw strzał Michalskiego na rzut rożny sparował bramkarz Burzy a kilka chwil później naszych gości od utraty bramki ratuje jeden z obrońców wybijając piłkę z lini bramkowej po strzale głową Piotra Krysiaka. Do przerwy remis 0-0.

W drugiej połowie mecz stał się jeszcze bardziej emocjonujący. Gospodarze od początku mocno ruszyli do przodu. W 47' dobrej okazji nie wykorzystał Michalski uderzając w bramkarza, a fatalnie spudłował po chwili Sztuba. W 55' solową akcję uderzeniem w poprzeczkę zakończył Michalski. Miejscowi zepchnęli gości do mocnej defensywy. W pełni opanowali środek pola raz za razem konstruowali groźną akcję, brakowało jednak wykończenia. W 76' strzał z wolnego dał prowadzenie gościom. Niestety pech dopadł Wiśniewskiego, któremu interwencję uniemożliwiło poślizgnięcie. Miejscowi jednak się nie podłamali czując, ze grając lepiej nie mogą zejść z boiska pokonani. W 81' strzał Baranowskiego bramkarz Burzy sparował pod nogi Sztuby, któremu tym razem nie zabrakło zimnej krwi. Gol uciszył kibiców Burzy, a w ekstazę wprawił miejscowych. To był świetny, emocjonujący mecz godny nazwy "derby".

herb KS Brzoza
1:1
(0:0) herb Burza Nowa Wieś Wielka KS Brzoza   Burza Nowa Wieś Wielka   2016-05-28, 16:30

Czas spotkania: 90 min.