• Lider Włocławek - KS Brzoza 1:1
  • Orzeł Służewo - Start Radziejów 3:0
  • Kujawianka Strzelno - Noteć Łabiszyn 1:1
  • Zdrój Ciechocinek - Wisła Dobrzyń 0:2

Kazimierz "Wielki" Kostkowski -fenomenalny mecz naszego...

• autor: Redakcja, 2017-05-15 21:55
Kazimierz "Wielki" Kostkowski -fenomenalny mecz naszego bramkarza.

Do przerwy w Brzozie 1:0 dla gospodarzy po golu Lutowskiego w 25'. Dzięki "cudom", które w bramce wyprawia Kostkowski, KS nie stracił jeszcze bramki. Goście rozgrywają świetne spotkanie i konstruują groźne akcje. Golkiper KSB w 13' wygrał pojedynek sam na sam, kilka minut później znów był górą w podobnej sytuacji. W 45' obronił karnego i dobitkę. Miejscowi na razie nie zachwycają.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak zakończyła się pierwsza część gry - Kostkowski obronił rzut karny !!! Jednak w 48' przy pięknym strzale z dystansu był już bez szans. Dwie minuty później znów pokazał klasę wygrywając pojedynek sam na sam z zawodnikiem z Markowic.W 55' drugą żółtą kartkę ujrzał Sztuba (w konsekwencji czerwoną), wizja zwycięstwa w tym meczu stawała się coraz bardziej odległa - tym bardziej, że Kujawy prezentowały do tej pory solidny futbol i siały postrach pod bramką golkipera KSB. Na miejscowych ta sytuacja podziałała mobilizująco i już dwie minuty później Kamil Baranowski po indywidualnej, odważnej akcji wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 67' Baranowski znów świetnie przymierzył z dystansu, ale kunsztem bramkarskim błysnął golkiper gości. Trzy minuty później piłka po strzale Raczkowskiego odbiła się od poprzeczki. Kilkadziesiąt sekund później wynik podwyższył Łukasz Lutowski, który sprytnym strzałem posłał piłkę do siatki. Gospodarze prezentowali się wyśmienicie, w 75' piękny strzał  Mariusza Raczkowskiego na rzut rożny sparował bramkarz Kujaw. Trzy minuty później arbiter podyktował kolejny rzut karny, tym razem dla gospodarzy - Jaworski niczym Panenka skierował futbolówkę do siatki obok bezradnego bramkarza. W 88' doskonałej okazji nie wykorzystał zawodnik z Markowic, uderzając piłką w słupek.

Druga połowa musiała zadowolić nawet najbardziej wybrednych miłośników futbolu w Brzozie, ogromne emocje i fantastyczna postawa graczy KSB. Pokazali dziś charakter grając w osłabieniu.

Brawo zespół !!! Na wyróżnienie zasługują Wszyscy zawodnicy. Takiego meczu w Brzozie nie było już dawno.

Skład: Kostkowski - Pruss, Gąska, Lepert, Koronowski, Bąkowski, Lutowski, Sztuba, Miedziński, Krysiak, Baranowski.

Na zmiany weszli: Miazek, Jaworski i Raczkowski.

Lider Włocławek 1:1 KS Brzoza
2018-11-17, 17:00:00