• GKS Baruchowo - KS Brzoza 5:0
  • Orzeł Służewo - Noteć Łabiszyn
  • Lider Włocławek - Wisła Dobrzyń
  • Kujawianka Strzelno - Zdrój Ciechocinek

Trzecie z rzędu zwycięstwo.

• autor: Redakcja, 2017-05-20 21:35

W dniu dzisiejszym nasi zawodnicy wywalczyli kolejne 3 punkty w tej rundzie. Na trudnym terenie w Tucznie o zwycięstwo było bardzo trudno. Ambitnie i bardzo twardo grająca drużyna gospodarzy plus presja otoczenia (cała ławka rezerwowych gospodarzy) po każdej decyzji arbitra wyskakująca do lini bocznej oraz słowne ataki z trybun nie przeszkodziły jednak w odniesieniu zwycięstwa. Dla gospodarzy był to mecz z gatunku o "życie" i niepotrzebnie przełożyło się to na nerwy i ciągłe wyzwiska w kierunku sędziego, które skończyły się czerwonymi kartkami oraz policyjną eskortą sędziów tuż po meczu.

Ale wróćmy już do meczu. Pierwsza groźna sytuacja to strzała gospodarzy z 20 minuty i pewna obrona Żurawskiego. Nasi zawodnicy od początku spotkania wykonywali 7 rzutów rożnych jednak nie przyniosły one żadnego efektu. W 25 minucie meczu obejmujemy prowadzenie.Atomowym uderzeniem z 25 metrów popisał się nasz najlepszy strzelec Piotr Krysiak. piłka po jego uderzeniu ląduje w samym okienku bramki miejscowych. Trzynaście minut później po pięknej akcji Krysiak zagrywa do  Kamila Baranowskiego i ten zdobywa drugiego gola. Do przerwy pomimo kilku jeszcze prób nie udaje się poważniej zagrozić bramce rywali.

Druga połowa rozpoczyna się od ataków KSB. Dobre sytuacje mają ponownie Krysiak i Baranowski , ale bardzo dobrze interweniuje bramkarz Tuczna. W 55 minucie zderzenie dwójki naszych zawodników kończy się zamieszaniem przed polem  karnym. Pechowo interweniuje Koronowski i sędzia wskazuje na 11 metr. Żurawski wyczuwa intencje strzelca, jednak piłka po jego ręce ląduje w siatce. Od tej pory gospodarze przy każdej akcji domagają się rzutów wolnych, krytykują każdą decyzje arbitra. Kończy się to czerwoną kartką (tutaj cytat miejscowego zawodnika "w dupę sobie wsadź tą kartkę ") a chwilę później kolejna czerwona kartka tym razem dla zawodnika z ławki rezerwowych. Gospodarze grając w dziesięciu najlepszą okazję marnują w 68 minucie. Strzał głową z 3 metrów fenomenalnie broni Żurawski. Do końca meczu dobre okazje do podwyższenia wyniku mieli jeszcze Maciejewski (minimalnie obok słupka, Arek  Pruss , Lutowski oraz Jaworski. Strzał tego ostatniego z lini bramkowej wybija w ostatniej chwili obrońca.

Tym zwycięstwem umocniliśmy się na czwartym miejscu.

2017-05-20, 15:00

Czas spotkania: 90 min.