• KS Brzoza - Noteć Gębice 2:2
  • Zootechnik Kołuda Wielka - Dąb Barcin 1:6
  • Sparta Janowiec Wielkopolski - Znicz Rojewo 3:0
  • Mikrus Szadłowice - Zagłębie Piechcin 3:1

W Brzozie mamy lidera!! Udany rewanż za porażkę wiosną.

• autor: Redakcja, 2017-09-10 10:10

Na mecz do Szadłowic udaliśmy się w optymalnym składzie. Do zdrowia dochodzą kontuzjowani Ziółkowski, Baranowski oraz Maciejewski. Nauczeni bolesną porażką z poprzedniego sezonu nasi zawodnicy postanowili za wszelką cenę osiągnąć korzystny rezultat. Nie piękno futbolu miało się liczyć, ale walka o każdą piłkę i skuteczność pod bramką rywala.

Niestety w 10 minucie meczu tracimy głupią bramkę i w głowach wracają koszmary z wiosny , gdy takich bramek straciliśmy w Szadłowicach aż 6. Na całe szczęście nasi zawodnicy wytrzymali presję oraz bardzo twardą i często grę faul gospodarzy i nie pozwolili gospodarzą na nic więcej w tym spotkaniu.Pomimo kilku okazji między innymi uderzenia z rzutów wolnych Arka Prusa oraz Oskara Raczkowskiego które mijały o milimetry słupek bramki , na  wyrównanie musieliśmy poczekać do 40 minuty spotkania . Wtedy to na strzał z tak zwanego "czuba buta" zdecydował się Darek Kwiatkowski. Piłka pomimo rozpaczliwej interwencji bramkarza gospodarzy wylądowała w samym okienku bramki . Do przerwy 1-1.

Druga połowa zaczyna się znakomicie dla naszej drużyny. Już w 47 minucie wychodzimy na prowadzenie. Piotr Krysiak podciągnął z piłką pod końcową linie i idealnie wycofał na 10 metr do nadbiegającego Sławka Sztuby , który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Na boisku trwała ostra walka o każdą piłkę . Świetnie radzili sobie nasi obrońcy, w środku boiska panowali Miedziak oraz Oskar . W 57 minucie świetną akcję przeprowadził Piotr Ziółkowski . Jego strzał sparował przed siebie bramkarz , jednak przy dobitce Lutowskiego nie miał już szans. Zmiany wprowadzone przez trenera ożywiły nasze poczynania w ofensywie. Baranowski, Ziółkowski oraz Michalski wnieśli dużo ożywienia w poczynania naszej drużyny. W 80 minucie gospodarzy mógł dobić Ziółkowski jednak jego strzał o centymetry minął słupek bramki.

Wywozimy z mega trudnego terenu 3 punkty i przy równoczesnej porażce Gopalnii zostajemy liderami tabeli.

Za tydzień w sobotę o 11:00 mecz na szczycie. Podejmujemy Spartę Janowiec Wielkopolski.

herb Mikrus Szadłowice

(1:1) herb KS Brzoza Mikrus Szadłowice   KS Brzoza   2017-09-09, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

1. Kazimierz Kostkowski