statystyki szczegółowe

Aktualności

Powrót na fotel lidera!!!

• autor: Redakcja, 2017-10-29 07:58

Na mecz do Żnina nasza drużyna udała się bez trzech podstawowych zawodników pauzujących za kartki (Pruss, Maciejewski oraz Ziółkowski). Drużyna Pałuczanki w poprzedniej kolejce odebrała punkty faworyzowanej Goplanii remisując na wyjeździe. Tym bardziej ten fakt zapowiadał trudną przeprawę na naszych chłopaków.

Od początku gra toczyła się przy bardzo silnie wiejącym wietrze a piłka niejednokrotnie wyczyniała różne dziwne figle. Gospodarze grający z wiatrem starali się zaskoczyć naszego bramkarza strzałami z dalszej odległości jednak nie przynosiło to efektu. Trzy razy Tomek Czachorowski ratował nasz zespół przed utratą gola, dwa razy z powodu rykoszetów i silnego wiatru a raz po strzale zawodnika Pałuczanki. W 18 minucie meczu przeprowadzamy pokazową akcję , która jak się później okazało pozwoliła nam wywieść ze Żnina trzy punkty. Piłkę w środku boiska przechwycił Raczkowski , dograł na skrzydło do Michalskiego . Ten minął jednego zawodnika i dograł piłkę na jedenasty metr do wbiegającego Sztuby. Ten płaskim, precyzyjnym strzałem nie daje szans golkiperowi gospodarzy. W 35 minucie meczu za nieprzepisowe blokowanie piłki (Kwiatkowski leżał na boisku po faulu i został trafiony piłką , którą blokował swoim ciałem) sędzia podyktował rzut pośredni dla miejscowych. Gospodarze po silnym bezpośrednim strzale zdobywają bramkę , jednak na całe szczęście dla nas nikt z naszych zawodników nie dotknął futbolówki i sędzia słusznie bramki nie uznał.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnej sytuacji miejscowych, jednak strzał z głowy przeleciał obok bramki. Nasi zawodnicy bardzo mądrze się bronili , pomagał im w tym znakomicie wiatr. Wyprowadziliśmy kilka groźnych kontr , powinniśmy zdobyć co najmniej 4 bramki jednak zawodziła skuteczność. Gospodarze poważniej zagrozili naszej bramce tylko dwa razy. Raz bardzo dobrze interweniował Czachorowski a za drugim razem piłka o centymetry minęła słupek bramki po strzale z okolic 20 metra.

W końcówce meczu po dwóch żółtych kartkach boisko musiał opuścić Krysiak , sędzia doliczył 5 minut ale udało się do końca nie stracić gola.

Przy korzystnych wynikach na innych boiskach wracamy na fotel lidera rozgrywek.

Za tydzień chyba najtrudniejszy mecz tej jesieni ! Do Brzozy przyjeżdża Dąb Barcin , drużyna która jeszcze nie zaznała goryczy porażki w tym sezonie. Hit kolejki w sobotę o 11:00.