• KS Brzoza - Pałuczanka Żnin 3:2
  • Goplania Inowrocław - Dąb Barcin 2:1
  • Sparta Janowiec Wielkopolski - Burza Nowa Wieś Wielka 9:1
  • Zagłębie Piechcin - Noteć Gębice 0:3

Pogrom w Derbach Gminy . Burza na kolanach.

• autor: Redakcja, 2017-11-11 17:39

Cenne i bardzo wysokie zwycięstwo w 33. Derbach Gminy odniosła nasza drużyna. Tak wysoko na boisku rywala wygrywamy po raz pierwszy.

Przed meczem ze składu z powodu kontuzji wypadł Mateusz Miedziński, z powodu kartek nie mógł zagrać Kamil Koronowski. Już w 2 minucie spotkania odnowiła się kontuzja Tomka Leperta i trener musiał dokonać pierwszej zmiany. Na boisku na prawej obronie pojawił się Michał Bąkowski.

W 6 minucie meczu obejmujemy prowadzenie. Precyzyjne dośrodkowanie Łukasza Lutowskiego strzałem głową na gola zamienia nasz super snajper Piotr Krysiak - pauzował w ostatnim meczu z Barcinem. W 15 minucie ten sam zawodnik podwyższa na 2-0 po perfekcyjnym dograniu piłki przez Oskara Raczkowskiego. Niestety w 19 minucie tracimy bramkę. Błąd popełnia Kuba Kołudkiewicz, dla którego był to debiut między słupkami w tym sezonie. Na całe szczęście był to jedyny błąd Kuby, który w przekroju całego spotkania był bardzo pewnym punktem drużyny. Tuż przed przerwą mogliśmy zdobyć trzecią bramkę, jednak fantastyczną interwencją popisał się bramkarz miejscowych wybijając piłkę po strzale Krysiaka na rzut rożny. W tej części gry gospodarze nie potrafili skonstruować żadnej akcji pod bramką KSB. Jedynym zagrożeniem były stałe fragmenty gry, po których kilka razy musiał interweniować nasz bramkarz i pewnie grająca formacja obronna.

Druga połowa to już popis gry naszego zespołu. Popłoch w szeregach obronnych Burzy siał Piotr Ziółkowski oraz Kamil Baranowski. Z łatwością udawało im się wyszarpywać piłkę rywalom, co chwilę dochodziło do groźnych sytuacji pod bramką rywali. W 61 minucie podwyższamy prowadzenie. Silne uderzenie Arka Prussa z 30 metrów bramkarz odbija przed siebie. Dobitka Krysiaka pada ponownie łupem golkipera, jednak przy dobitce Baranowskiego nie miał już szans. W 70 minucie mogło być już po meczu. Rewelacyjny dziś Ziółkowski ogrywa dwóch zawodników Burzy, jednak strzał z 16-tu metrów zatrzymał się na słupku. W 78 minucie meczu dwójkowa akcja Baranowski - Ziółkowski kończy się zdobyciem czwartej bramki przez Baranowskiego. W 85 minucie meczu dobijamy gospodarzy. Tym razem Baranowski dogrywa do Ziółkowskiego, a ten swój świetny występ dokumentuje bramką na 5-1.

Brawo Drużyna!!! Dziś każdy zawodnik dołożył swoją cegiełkę do tego pięknego zwycięstwa.

Derby są nasze i tak pozostanie co najmniej do czerwca 2018 roku.

Dodać należy, że mecz odbył się w sportowej atmosferze bez żadnych zgrzytów. Brawo za postawę dla zawodników obydwu drużyn.

herb Burza Nowa Wieś Wielkaherb KS Brzoza

(1:2)  Burza Nowa Wieś Wielka   KS Brzoza   2017-11-11, 11:00

1. Jakub Kołudkiewicz

2. Tomasz Lepert  kontuzja 3" Michał Bąkowski
3. Arkadiusz Pruss ??ta kartka
4. Albert Maciejewski
5. Łukasz Lutowski  (1 asysta)  zmiana 77" Michał Pietrzak
6. Sławomir Sztuba
7. Oskar Raczkowski  (1 asysta)
8. Marcin Michalski ??ta kartka  zmiana 60" Dariusz Kwiatkowski
9. Kamil Baranowski bramka bramka  (1 asysta)
10. Piotr Ziólkowski bramka  (1 asysta)
11. Piotr Krysiak bramka bramka

...

autor: ~PIAST ZŁotniki KUJAWSKIE 2017-11-12 14:52:40

avatar Gratulacje dla Chłopaków!!!Liga okręgowa sie zbliża do was bardzo szybko.My niestety chyba spadniemy do A klasy????Zazdrościmy Wam super zespołu.Pozdrawiamy.

Dąb BarcinKS Brzoza
Dąb Barcin   KS Brzoza